Po wysłaniu formularza zostaniesz przekierowany do bramki płatności w celu opłacenia swojego udziału w warsztatach.
Gdzie? Poradnia "Przystań" w Katowicach, ul. Curie – Skłodowskiej 30/7
Kiedy? 25.01.2025
Ilość osób: 32 – 40 (po 8 osób na grupę warsztatową; do 4 grup)
Koszt: 250 zł/zapisy do 15.12.2024;
300 zł/zapisy po 15.12
(w tym kawa, herbata, poczęstunek oraz zestaw materiałów szkoleniowych)
Dlaczego ten warsztat? Co mi to da?
Budowanie porozumienia z drugim człowiekiem jest procesem, który wymaga podejmowania refleksji. Dotyczyć ona powinna tak siebie (co i dlaczego chcę w relacji z drugą osobą osiągać/doświadczać?), jak i rozmówcy (jak sytuacja wygląda z jego/jej perspektywy?). Refleksja jednak jest wymagająca; potrzeba czasu i skupienia, by zrozumieć zarówno siebie jak i wsłuchać się w drugiego. Słuchanie refleksyjne obejmuje także umiejętność krytycznej (ale nie krytykującej) postawy. Krytyczność to zdolność poddawania w wątpliwość utartych przekonań, z którymi wchodzimy w kontakt z drugą osobą. To zdolność przyjmowania wielu perspektyw w czasie rozwiązywania konfliktów i nieporozumień, ale też w szukaniu „najlepszych” rozwiązań. To wreszcie droga do ciągłego poszukiwania swoich własnych „prawdziwych” intencji i potrzeb. Warsztat ten pozwoli Tobie poznać metody wspomagania refleksyjnego i krytycznego myślenia. Zapozna Cię również z najczęstszymi błędami w myśleniu i sposobem w jaki błędy te mogą oddalać ludzi od siebie. W części wykładowej poznasz koncepcje dotyczące rozwoju myślenia oraz cech powodujących niechęć do krytycznej analizy danych. Omówione zostaną także kluczowe zdolności, które sprzyjają wzajemnemu refleksyjnemu nastawieniu w komunikacji (proces poznawczego domknięcia, przyjmowanie perspektywy). W części warsztatowej będzie mógł dokonać diagnozy swoich tendencji i błędów w myśleniu. Poznasz następnie metody wspierania krytycznego myślenia w komunikacji oraz zależności między reakcjami emocjonalnymi a krytycznym myśleniem, by móc rozwinąć zdolności regulowania emocji do wspierania procesów myślenia.
Warsztaty mają charakter szkolenia o charakterze doskonalenia zawodowego. Istnieje możliwość wystawienia zaświadczenia, które można wykorzystać w rozwoju zawodowym.
Szczegółowy program warsztatów:
9.00 – 10.00 Wykład wprowadzający: (Bez)krytyczność w relacjach: O tym jak otwartość w myśleniu pomaga się porozumieć
10.15 – 11.45 Warsztat (cz. 1): Moje drogi na skróty w myśleniu… Diagnoza stylu poznawczego i błędów poznawczych
11.45 – 12.15 Przerwa
12.15 – 13.45 Warsztat (cz. 2): Otwarty umysł w komunikacji: Strategie wspierające krytyczne myślenie
13.45 – 14.30 Obiad
14.30 – 15.45 Warsztat (cz. 3): Jak zapanować nad „drogami na skróty”? Relacje między emocjami a myśleniem w komunikacji
15.45 – podsumowanie.